Relacja z meczu 1.kolejki II ligi Ogniwo Polbit Szczecin – Decka Pelplin.

1.kolejka

Ogniwo Polbit Szczecin – Decka Pelplin 68:84

(22:19/18:24/14:27/14:14)

OGNIWO: Pytyś (21pkt., 12 zbiórek), Adamkiewicz (11 pkt.), Zarzeczny (9 pkt.), Nowacki (8 pkt.), Knowa (8 pkt.), Ostrowski (6pkt.), Hamdaoui (5 pkt.), Szatkowski (0 pkt.), Pereira (0 pkt.), Moroń (0 pkt.), Skorupski, Gawron.
Historyczna inauguracja w wykonania Ogniwa Polbit Szczecin jest już za nami, były emocje, sporo solidnej koszykówki oraz ciekawy dla oka mecz, który obejrzała liczna publiczność zgromadzona na trybunach hali przy ul. Twardowskiego. Potyczka z drużyną, która w ostatnich dwóch sezonach zdecydowanie wygrywała rundę zasadniczą drugiej ligi było dużym wyzwaniem dla Ogniwa. Nasz zespół dzielnie stawiał czoła rywalom. Zwłaszcza dobra była pierwsza połowa meczu prowadzona w szybkim tempie. W drużynie gospodarzy prym wiódł pod tablicami Karol Pytyś, który zdobył 14 punktów królując pod koszem. Kluczowa dla wyniku końcowego spotkania okazała się trzecia kwarta. Wówczas to goście dzięki dobrej skuteczności zza obwodu odskoczyli w pewnym momencie nawet na 16 punktów. Zryw na początku ostatniej odsłony i seria 6:0 gospodarzy nieco przywróciła nadzieję, na odrobienie strat, jednak goście szybko ponownie trafili za trzy punkty i tą bronią (blisko 47% skuteczności rzutów zza lini 6,75m w całym meczu) dowieźli spokojnie korzystny wynik do końca spotkania. W zespole Ogniwa pierwszy double-double w sezonie ustrzelił Karol Pytyś, który zdobył 21 punktów i zebrał 12 piłek.

Kolejny mecz Ogniwo Polbit Szczecin rozegra już w nadchodzącą niedzielę 7.października w Gdańsku, gdzie o godz. 18.00 zmierzy się z tamtejszą Politechniką.